• „Wiosenny porządek to dobry początek”

          • Uczniowie naszej szkoły aktywnie przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Radomia pod hasłem „Wiosenny porządek to dobry początek”. Celem było: podniesienie świadomości i kształtowanie postawy ekologicznej, a także wzmocnienie wśród dzieci odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.

            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, posprzątaliśmy teren wokół szkoły.

            Koordynator akcji: Agnieszka Figarska- Siwiec Zapraszamy do obejrzenia galerii.

          • Co świętujemy 1, 2 i 3 maja? Za nami ważne święta Narodowe: Święto Pracy, Święto Flagi RP i Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

          • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do uroczystych obchodów świąt majowych. W ramach ogólnoszkolnego bloku patriotycznego wszystkie klasy opracowały wybrany fragment historii stanowiący swoisty puzzel układanki, która w całości wyjaśniła co świętujemy 1, 2 i 3 maja. Podczas dzisiajeszgo spotkania przedstawiciele klas zaprezentowali swoje prace. Usłyszeliśmy o ważnych osobach, datach, wydarzeniach, które w znaczący sposób wpłynęły na losy naszego kraju. Wyjaśnili, kim jest patriota i dlaczego tak ważne jest celebrowanie świąt majowych.

            Nie zabrakło miłego akcentu muzycznego - uczniowie klas 0-3 uroczo zaprezentowali pieśń o Fladze Polski. Uwieńczeniem spotkania było odśpiewanie hymnu państwowego. Uroczystość miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej, promowanie polskich symboli narodowych oraz poszerzenie wiedzy historycznej.

          • Projekt Mistrzyni Szymborska gościnnie w 4A!

          • Jako ambitni czwartoklasiści chętnie przyłączyliśmy się do projektu. Na zajęciach poznaliśmy niezwykłą postać poetki. To niesamowita postać! Następnie czytaliśmy wybrane utwory polskiej noblistki. Naszą uwagę zwrócił wiersz „Rozmowa z kamieniem”. No bo niby jak z nim rozmawiać? Po omówieniu wiersza postanowiliśmy uwiecznić nasz entuzjazm i uruchomić dziecięcą wyobraźnię malując przyniesione na zajęcia kamienie. Powstała całkiem ciekawa kolekcja kolorowych kamyków, które przypominają nam o wspólnych rozważaniach o poezji. To były ciekawe zajęcia. Już oczekujemy na kolejne wyzwania!

                                                                       Spragnieni nowych wrażeń uczniowie 4a

             

          • „Ziemia to wyspa zielona...”

          • Z okazji Światowego Dnia Ziemi członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, uczniowie klasy 2a i 3a przygotowali inscenizację pod hasłem „Ziemia to wyspa zielona”, która uzmysłowiła nam jak bardzo nasza planeta zagrożona jest zagładą. Kolejnym punktem naszego spotkania był pokaz mody ekologicznej, podczas którego nasi projektanci zaprezentowali swoją najnowszą kolekcję EKO UBRANIA. Stroje wykonane były z materiałów odpadowych, praktyczne i oryginalne. To był wspaniały dzień! Mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi. Dziękujemy! „Pamiętajmy że jesteśmy częścią Ziemi i powinniśmy o nią dbać” Organizatorzy: p. Agnieszka Figarska- Siwiec, p. Ilona Wosztyl- Bawarska, p. Grażyna Kiraga, p. Klaudia Borkowska, p. Elżbieta Kłak, p. Edyta Kszczotek, p. Izabela Wielicka.

          • PROJEKT MISTRZYNI SZYMBORSKA

          • W PSP 25 w Radomiu

            po zapoznaniu się z poezją

            Wisławy Szymborskiej

            uczniowie klasy piątej i szóstej,

            zainspirowani wybranymi wierszami,

            odzwierciedlili ich przekaz

            budowlami z klocków LEGO!

            Nieograniczona wyobraźnia = niesamowite  efekty!  To była nauka przez zabawę. Symbole, przenośnie, związki frazeologiczne- wszystkiego nauczyliśmy się przez kreatywne działania połączone z omawianą poezją. Zresztą....zobaczcie sami. 

          • Wielkanocnej radości ciąg dalszy…

          • Z radością i przejęciem zaprezentowaliśmy nasze wielkanocne przedstawienie   w kościele pw. Miłosierdzia Bożego parafianom i przybyłym gościom. Swoją obecnością wspierali nas - nasza pani dyrektor Anetta Tomczyk, nauczyciele,  rodzice i bliscy. Za występ zostaliśmy wynagrodzeni gromkimi brawami i pamiątkami od ks. proboszcza Bernarda Kasprzyckiego.                  

            Dziękujemy!

          • Uczniowie naszej szkoły czytają, tak, ale są tacy co czytają PIĘKNIE!

          •  

             

            W VII Regionalnym

            Konkursie Pięknego Czytania

            wzięło udział aż 551 uczestników.

             

            Nasze uczennice:

            - Sandra Frączek klasa IIA 
            
            - Kalina Krzemińska klasa VIA,
            
            

            przygotowane przez swoje Panie,

            zdobyły WYRÓŻNIENIA, za piękne,

             inspirujące i przyciągające uwagę

            czytanie.

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

             

             

          • "Ziemia śmieje się kwiatami"

          • KOLOROWY DZIEŃ DZIEMI W PSP nr 25 w Radomiu. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi członkowie SK LOP oraz uczniowie klasy 1a rozpoczęli od sadzenia różnobarwnych roślin rabatowych. Podjęte działanie proekologiczne uwrażliwiło miłośników przyrody na piękno I troskę o nasze wspólne dobro - ZIEMIĘ, która już dziś przed placówką szkoły zakwita kolorowymi bratkami.

            Organizatorzy akcji: p. Agnieszka Figarska-Siwiec p. Agnieszka Magiera Samorząd Uczniowski z przewodniczącym Jakubem Krawczykiem W roli fotografa sprawdziła się niezawodna Pani Sylwia Rabijewska

          • Projekt MISTRZYNI SZYMBORSKA

          •  

            Nasza szkoła dołączyła do projektu MISTRZYNI SZYMBORSKA.

            Projekt poświęcony jest osobie Wisławy Szymborskiej – poetki, noblistki i jej twórczości.

            W ramach projektu, do końca roku szkolnego odbędzie się wiele wyzwań dla każdej z klas.

            Rodziców również zapraszamy do włączenia się w tę piękną akcję – akcję propagowania poezji, kultury, humoru i elegancji słowa.

             

            Wisława Szymborska tworzyła LEPIEJE – czyli krótkie żartobliwe wierszyki dwuwersowe.

            Pierwszy wers zaczyna się od „LEPSZY”, „LEPIEJ”, „LEPSZA”, „LEPSZE”

            a drugi „NIŻ”, „NIŹLI”, „NIŻELI” np.:

            „Lepiej pospać na fizyce, niż się nudzić całe życie”.

            „Lepiej nie być tą jedyną, niż się męczyć z Balladyną”.

             

            Zachęcamy Rodziców z dziećmi do udziału – do napisania LEPIEJA

            (na dowolny temat) i wysłania go przez LIBRUS do p. Małgorzaty Boruty l

            ub p. Barbary Natorskiej do 20 maja 2023 r..

            Czekamy na twórczość Rodziców i dzieci, zwycięzców nagrodzimy a uczniów zainspirujemy!

          • Czytanie jest modne?

          • Odpowiedź jest prosta – jasne, że tak!

            O prawdziwości tego stwierdzenia przekona Was kolejny sukces naszej uczennicy Martyny Fituch z klasy 8b. To ona pokazała, że warto czytać przechodząc do finału Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek”.

            Martynka czyta dla siebie, lubi książki, sama ma na swoim koncie utwory własnego autorstwa (swoją drogą nagrodzone i wydane!). Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i trzymamy kciuki za starcie finałowe, które odbędzie się w maju. Powodzenia! 

          • Dzień nakrycia głowy w naszej szkole

          • Dnia 23 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się kolejny etap całorocznej akcji „Zgranej klasy”. Tym razem był to DZIEŃ NAKRYCIA GŁOWY , chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje kreatywne nakrycia na forum szkolnym.

            Najciekawszymi pomysłami według jury wykazali się Michał Lachowski z kl. 7a, Lena Kalicińska z kl.4a, Alan Bromberg z kl. 4a oraz Franciszek Gwizd z kl. 1a, którzy otrzymali od Rady Rodziców drobne upominki. Uczestnikom nie brakowało kreatywnych pomysłów, które można było uwiecznić w szkolnej fotobudce. W konkursie uczestniczyło aż 40 uczniów! Wielką niespodzianką i gratką dla uczniów okazało się uczestnictwo naszych Pań kucharek, które błyskawicznie zdobyły wielu fanów (uczniów szkoły).

            Nad przebiegiem ciekawego i niezwykłego wydarzenia czuwał samorząd uczniowski razem z Jakubem Krawczykiem, przewodniczącym SU, który był organizatorem wydarzenia. Komisję sędziowską naszego konkursu zasilali: p. Sylwia Rabijewska, p. Agnieszka Figarska, p. Anna Kulik- Chała, p Agnieszka Magiera, przedstawiciel Rady Rodziców- p. Anita Krzemińska i przewodniczący SU- Jakub Krawczyk.

            Dziękujemy: p. Agnieszce Figarskiej- Siwiec, p. Elżbiecie Kłak, p. Agnieszce Magierze, p. Annie Kulik- Chale, oraz p. Edycie Kszczotek, za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Do zobaczenia wkrótce!

          • NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA - wyniki konkursu

          • Bardzo miło było nam, że tak dużo pięknych prac napłynęło na szkolny konkurs NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA. Bardzo wszystkich dziękujemy za zaangażowanie, włożony wysiłek. Gratulujemy kreatywności oraz wyobraźni twórczej. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze. Po trudach, udało się! A oto wyniki:

            w kategorii klas 0 – IV:

            I miejsce – Leon Kłos – kl. IVa

            II miejsce - Jan Wiśniewski – kl. IIIa

            III miejsce – Zuzanna Szczepaniak – kl. IIa

            Wyróżnienia:

            Szymon Heda – oddział przedszkolny

            Izabela Olejarczyk – kl. IVa,

            Ewa Prokop – kl. IVa

             

            w kategorii klas V – VIII:

            I miejsce – Oliwia Wiśniewska – kl. VIa

            II miejsce – Patrycja Rusin – kl. VIIIa

            III miejsce – Bartosz Heda – kl. VIIIa

             

            Gratulacje!!! Dyplomy i symboliczne nagrody zostaną wręczone po świętach.

             

            Dziękujemy:

            p. Jolanta Markwat i p. Dorota Płusa

          • Wielkanocny akcent

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym spotkaniu.

            Uczniowie z klas starszych pod kierunkiem  pani katechetki Anety Wrzesień przygotowali Misterium Męki Pańskiej. W przejmujący sposób ukazali prawdę o początkach grzechu i wielkiej miłości Boga do każdego człowieka. Całość dopełniały prezentacje multimedialne i poruszające piosenki, nad którymi czuwała pani Edyta Kszczotek. Przedstawienie było emocjonalnym przeżyciem dla wszystkich obecnych.

            Na zakończenie po podziękowaniu młodym aktorom pani dyrektor Anetta Tomczyk i ks. proboszcz Bernard Kasprzycki złożyli świąteczne życzenia.  Następnie wszyscy udali się na „świąteczne śniadanie” ze słodką niespodzianką od księdza proboszcza.

          • „Góra grosza” – finał akcji

          • Ogólnopolską akcję „Góra grosza” organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom rozpoczęliśmy w listopadzie 2022 roku.

            Wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego przez ponad dwa miesiące z dużym zaangażowaniem przyjmowali monety od nauczycieli i uczniów, biorących udział w akcji. W sumie zebraliśmy ponad trzydzieści kilogramów monet różnych nominałów o wartości 408 złotych 81 groszy.

            Dzięki naszej pomocy za grosze zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

            Składamy serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji.

            Opiekunowie SKW i SU

            Aneta Wrzesień i Agnieszka Figarska-Siwiec

          • Wyniki Szkolnego konkursu ekologicznego „W jaki sposób ja oszczędzam wodę?”

          • Miło nam ogłosić wyniki szkolnego konkursu  ekologicznego „W jaki sposób ja oszczędzam wodę?”, którego rozstrzygnięcie  odbyło się 27 marca 2023 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Wody:

            I miejsce- Weronika Hankiewicz  kl. 4a

            II miejsce- Zuzanna Szczepaniak kl.2a

            III miejsce- Agata Szczygielska kl. 3a

             

            Wyróżnienia:

            Lena Stawińska- kl. 1a

            Leon Kłos- kl.4a

            Ewa Prokop kl.4a

             

            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

            Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!!!

            Opiekunowie SK LOP:

            A. Figarska- Siwiec, E. Kłak

          • Quiz o wodzie

          • Dnia 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole dla klas 5-8 odbył się QUIZ O WODZIE pod hasłem „Dostęp do wody” w ramach realizacji ogólnopolskiej akcji „Światowy Dzień wody z PAH”.

            5 zespołów 3- osobowych pod kierunkiem opiekunów SK LOP zmagało się z zadaniami w formie sudoku, rebusów i innych zabaw. Uczniowie doskonale poradzili sobie z pytaniami, które dotyczyły globalnego niedoboru wody i konieczności jej oszczędzania. Tworzenie pozytywnej i twórczej rywalizacji sprzyjało rozwojowi zdolności przyrodniczych. Nad przebiegiem quizu czuwali: przewodniczący SU Jakub Krawczyk i członek SU Aleksandra Kiraga.

            Nagrodzeni:

            I miejsce ex aequo drużyna klasy 6a i 7a

            II miejsce drużyna klasy 8b

            III miejsce drużyna klasy 5a

            IV miejsce drużyna klasy 8a

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom.

          • SZKOLNY DZIEŃ TEATRU

          • Podróż do Teatru Rampa była pełna nadziei i oczekiwań

            czy spodoba nam się spektakl OTO OLIWER TWIST.

                       Musical porwał nas od pierwszych chwil: tańcem, śpiewem i barwna opowieścią o chłopcu - Oliverze. Zabrał nas w magiczną podróż do XIX wiecznego Londynu i mimo, że opowiadał o tak dawnych wydarzeniach to podejmował bardzo aktualne i uniwersalne tematy. Nie pieniądze i pozycja czynią z Ciebie dobrego i szlachetnego człowieka.

                     Młodzi aktorzy ujęli nas swoim kunsztem aktorskim i niecodzienna choreografia. Zarówno uczniowie najmłodszych klas jak i ósmoklasiści przeżywali w milczeniu A nawet że wzruszeniem.

            To był wspaniały - nasz szkolny Dzień Teatru 

                
             

          • Ekstremalna Droga Krzyżowa

          • Serdecznie zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców na Ekstremalną Drogę Krzyżową, przy współpracy z parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu pod hasłem "Dobrem zwyciężaj zło" w dniu 31 marca 2023r.

            Droga Krzyżowa zaplanowana jest w godz. 16.00 - 20.00.

            Przejście ulicami: Starokrakowska, Limanowskiego, Stare Miasto (Kościół pw Miłosierdzia Bożego - Kościół św. Wacława - Miłosierdzia Bożego).

            Należy zabrać: zgodę rodzica, odpowiednią odzież, kanapki, latarkę, wodę lub herbatę oraz opcjonalnie: kilka kostek gorzkiej czekolady lub banany. Każdy uczestnik dostanie rozważania Drogi Krzyżowej oraz szczegółową trasę.

             

            Organizatorzy: Anna Kulik Chała

            Elżbieta Kłak

            Dorota Płusa